Üzemeltető: Blogger.

Instagram tag

Régen töltöttem már ki tag-et, így ma reggel gondoltam egyet, megnéztem az elmentett kérdéssorokat és az instagram tag-re esett a választásom, mert egyrészt ehhez lett kedvem, másrészt ezt videóban úgy sem lenne olyan jó elkészíteni. Lássuk a kérdéseket!

1. Mi az instagram neved?
bsfnora

2. Mikor csatlakoztál?
2013.12.31-én. Azért hozzá kell tennem, hogy előtte volt már egy privát instagram-om, amit azért ritkán használtam és azóta nem is használok.

3. Melyik volt az első képed, amit feltöltöttél?
Nem emlékszem már hogy jött, de imádom a csokit, úgyhogy nem olyan meglepő.


4. Milyen gyakran posztolsz képeket?
Általában heti 3-4-et posztolok, ez elfoglalt heteimben kevesebb, de van amikor több. Ami mindenképp észrevehető, hogy a hétvégéken gyakrabban posztolok. Azt hiszem ez nem meglepő, hiszen mégis csak akkor van időm ilyesmikre, ekkor csinálok olyan dolgokat, amiket érdemes lehet megmutatni, hétköznap legtöbbször szinte csak a sulit vagy a munkát tudnám megmutatni képek formájában, ezt inkább nem teszem. 

5. Melyik a legrosszabb fényképed, amit feltöltöttél?
Volt pár opció, ami közül választhattam, főleg a régebbi képeim közül, végül ezt a nem túl jól átgondolt kompozíciójú képet választottam. Mentségemre szóljon, hogy éppen állásinterjúra mentem, és nagyon izgultam. 


6. Melyik kép rendelkezik a legtöbb like-kal?
Nem lepődtem meg annyira, mikor az Iconosquare kihozta ezeket a képeket, igazából mind az öt képet én is nagyon kedvelem. 


7. Milyen típusú felhasználókat követsz?
Sokféle felhasználót követek, egyrészt ott vannak azok az emberek, akiket ismerek és szeretek, aztán követek nagyon sok bloggert és vloggert, követek sztárokat, főként sorozatszínészeket, és követek az olvasóim nézőim közül is jó pár embert, igazából mindenkit, akinek a képei tetszenek és megfognak. Ha valaki elkezd követni és nincs privátra állítva mindig megnézem a képeit, amelyek tetszenek mindig szivecskézem és ha úgy összességében tetszenek a képei és kíváncsivá tesz, hogy miket posztol majd még, akkor visszakövetem. 

8. Privát vagy publikus?
Publikus. Egyrészt a blog miatt, másrészt nem hiszem, hogy olyanokat posztolnék, amiket ne láthatna más, persze megértem, ha valaki ennyire nem enged be az életébe ismeretleneket. 

9. Melyikek a kedvenc képeid, amiket posztoltál?
A legtöbb like-kal rendelkező képek között is vannak kedvenceim, de nem akartam ugyanazokat a képeket több helyre rakni, így esett a választásom a lenti négyre, amik nem azért kerültek ide, mert hű de jól sikerült képek, hanem inkább amiatt, hogy mind a négyhez kellemes emlékek kötődnek.  Az elsőn az öcsém ballagására készített macaronok vannak, amelyek bár borzasztó macerásak voltak, mégis élveztem az élkészítésüket, és úgy az egészet. A második kép a tavalyi nyaraláson készült a Navagio-öbölben, ami a legszebb hely ahol valaha jártam és ráadásul egy olyan személlyel, aki az egyik legfontosabb nekem. A nyaralásról egyébként még millió képet ide tudtam volna válogatni, de ezt éreztem a szívemhez legközelebbinek. A kis kávézói kép egy kellemes délután emléke, az utolsó pedig a II. Beauty találkozón készült a gyönyörű Alexával és Andival. 

 

 


10. Mi a legutóbbi frissítésed?
Mostanában mindig szombaton lakkozom ki a körmeim, és általában ezt meg is mutatom, ha a blogon nem is, instagram-on igen. 



11. Milyen típusú képeket posztolsz?
Változó, de azért a legtöbb képem be lehet sorolni egy-egy nagyobb csoportba. A képeim egy része a bloghoz kapcsolódik, például a körmös, outfit-es vagy a termékes képek. Sok ennivalós, innivalós és nasis kép van, mert nem tagadom imádok finomakat enni, finom kávékat, limonádékat, teákat inni és a nasit sem vetem meg, sőt, vissza kéne magam fogni e tekintetben, bár azt láthatjátok, hogy a csoki és sütemények mellett imádom a gyümölcsöket. Emellett vannak selfie-k, amikre egyébként általában a legtöbb komment jön a nagyon aranyos követőimtől, utazós képek, és azokat a dolgokat mutatom még meg, amik megtetszenek. 

Kommentben várom a Ti felhasználóneveiteket, hogy szétnézhessek a képeitek között! :)
Ha esetleg kitöltitek ezt a tag-et, akkor mindenképpen írjátok meg, hogy megnézhessem a ti válaszatitok!

#13 OOTD - Hippie day


A mai napra egy outfit-et bejegyzést is hoztam, amiben egy bohókásabb, de mégis csinos összeállítást láthattok. Imádom ezt a csipkés felsőt, mert annyira szép és annyi variációban hordható! Igazi hippis darab, a táska pedig csak még jobban fokozza a hippis hatást, szerintem nagyon összeillenek. Nem hiszitek el, de mióta megvan mindenhol ilyen táskák jönnek velem szembe különböző színekben és már minimum három bolt jelenlegi kínálatában láttam hasonlót. A felső egyébként egy méretben kapható és egy kicsit bő rám, de úgy is hordható, nem kizárt hogy láttok majd vele ilyen összeállítást is, viszont szeretem kihangsúlyozni a derekam és így szerintem azért csinosabb. Amit még kiemelnék az összeállításból az a gyöngyös karlánc. Már egy ideje megvan, de még nem viseltem, amikor azonban öltöztem és az ékszereim között nézelődtem, egyből beugrott, hogy ez lesz tökéletes darab az outfithez.

Essence Lash Princess szempillaspirál


Már azok, akik előre tesztelhették az Essence Lash Princess szempillaspirált, is meggyőztek, hogy ezt a szempillaspirált majd ki kell próbálnom, nem még az a kismillió blog, ahol azóta belefutottam az áradozó bejegyzésekbe. Januárra fogyott el aztán az utolsó szempillaspirálom, és egy barátnős találka alkalmával a barátnőm figyelemfelkeltésére eszembe jutott, hogy bizony mennyire ki szerettem volna már eddig is próbálni és itt az ideje.

A csomagolása olyan kislányosan bájos, pont olyan, mint amilyen spirált egy hercegnő kezében el tudnék képzelni. Szerintem azzal, hogy nem ilyen egyszerű "tucatformája" van, kitűnik a többi szempillaspirál közül. 


Sokszor említettem már, hogy leginkább a hagyományos, egyszerű sörtés keféket szeretem, ezek váltak be a legjobban. Ennek a keféjében van ugyan egy kis csavar, pontosabban egy kis hullám, de mégis nagyon jól működik és talán legközelebb kevesebb fenntartásom lesz majd az ilyen kevésbé szimpla kefékkel. A felvett festék mennyisége még mindig egy kicsit több, mint amennyit én szeretnék - szeretem a többször kevesebbet elvet alkalmazni a sminkelésben, mint az egyszerre túl sokat - de nem olyan vészes.

Szépen hosszítja, dúsítja és szétválasztja a pillákat, utóbbi ez a fénykorában sokkal jobban kijött, mint ahogyan most a képen látjátok. Amiben kiemelkedő és veri jó néhány magasabb árkategóriájú társát, az a tartóssága a szempillákon. Egyáltalán nem potyog, még sosem kenődött el, amikor zumbázni voltam sem, pedig előtte mindig inkább csak vízálló spirállal indultam el aznap zumbára. Talán egyetlen negatívum, amit fel tudok neki róni, hogy két hónap használat után, igaz intenzív, mindennapos használat után, már eléggé sűrű lett a festék és ugyan még van benne, ezt már nem olyan könnyű felvinni szépen a szempillákra, mint azelőtt. Vannak szempillaspiráljaim, amik e tekintetben sokkal tartósabbak, sokkal tovább lehet őket használni, és később száradnak csak be. 



Mindenképpen újra fogom vásárolni, mert ár-érték arányban nagyon megéri, ha még nem próbáltátok ki, mindenképpen ajánlom! Nemrég megjelent egy testvérkéje is hasonló csomagolásban, zöld felirattal, rá is nagyon kíváncsi vagyok.

Ti próbáltátok már? Szeretitek az Essence szempillaspiráljait?

NOTD - Spring Roses


Nem csak az időjárás jelzi végre, hogy itt a tavasz, hanem a körmeim is virágba borultak és felvették a tavasz csodás színeit. Sajnos ügyesen belekaptam a múlthéten az egyik körmömmel valamibe annyira, hogy felszakadjon, így nem volt mese rövidre kellett minden körmöm vágni, pont ezért, nem terveztem, hogy felkerül ez a manikűr a blogra, de végül nekem még ilyen nyomi körmökkel is nagyon tetszik az eredmény,és ki tudja legközelebb mennyire leszek ügyes. 

Főként az előző bejegyzésben mutatott lakkokat használtam. Az Essence Colour&Go 174 purple sugar lakkot a gyűrűsujjam kivételével a körmeimre, és a virág egyik színe is ez a lakk lett, a másik pedig a L'oreal Color Riche lakkok közül a 828 Flashing Lilac árnyalat. A Lovely fehér lakkját kentem a gyűrűs ujjamra alapnak, a levelek pedig a Rimmel 60 second 835 Bright Back at You világoszöld körömlakkal készültek. A virágokhoz és a levelekhez egy pontozót használtam, a levelek szárához (?) pedig egy vékony ecsetet, mindkettő az Essence márkától van.




Ti is annyira örültök, hogy itt a tavasz?
Hogy tetszik a manikűr?

Top 5 tavaszi körömlakkom


Ha követtek instagramon vagy facebookon, akkor már láthattátok csatlakoztam Fruzsi tavaszi kihívásához. Egy picit lemaradtam a harmadik napom, azonban ma igyekszem behozni a lemaradást. A hatodik napon a top 5 kedvenc tavaszi körömlakkunk kellett megmutatni és gondoltam, ha már összegyűjtöttem őket egy kép erejéig, akkor itt a blogon is megmutatom őket. Ha tavasz, akkor nekem egyből a halvány, pasztelles árnyalatok jutnak eszembe, ilyen lakkokat válogattam össze.

Nem volt még régebben zöld lakkom, de a tavasz közeledtével szerettem volna egyet beszerezni. A választásom egy Rimmel 60 seconds lakkra esett, sokat áradoztam már róluk, és akárhányszor beszerzek egy újabb árnyalatot, nem kell csalódnom. A 835 Bright Back at You árnyalat egy csodás világoszöld, a valóságban ugyanakkor kicsit sötétebb, mint a képeken. A 622 Oh Boy You're so Fined szintén nem olyan régi szerzemény, szerintem egy igazi "Milka-lila". 


Fehér lakk nélkül egy évszakot nem tudnék elképzelni. A Lovely fehér lakkja lesz szerintem az első olyan lakkom, amit tényleg elhasználok nem csak beszárad, majd újraveszek. Egy másik Lovely lakk is bekerült a tavaszi kedvencek közé. Pasztelles, cukorkás színével nem lóg ki a sorból


Az Essence 174 purple sugar lakk egy hétfői szerzemény. Az Essence Colour&Go lakkokat lecserélik, mert új formula érkezik majd, így most minden lakkot 350 Ft-ért árusítanak ki. Sokszor meséltem már, hogy mennyire szeretem a körömlakkok közül a rózsaszínes lilás lakkokat, ezt az Essence lakkot is már régóta kerülgettem, most pedig, mivel nem voltam benne biztos, hogy visszatér ez az árnyalat, muszáj volt beszereznem. Ez a harmadik ilyen lilás rózsaszínes lakkom, ugyanakkor mind különböző, mert mindben más a lila és a rózsaszín egyensúlya. 


Nektek mely színek jelentik a tavaszt?